aaa
a
    O instytucie  Kontakt        


                                                                             ... tradycja, edukacja, przedsiębiorczość

                                                                << Strona główna
O ośrodku szkoleniowym
Kursy zawodowe 
Szkoła biznesu
Wszechnica umiejętności
Akademia dyplomatycznaNauka to pokarm dla rozumu” (Lew Tołstoj)
   
Academia diplomatica

Choć minęły już czasy tradycyjnej stratyfikacji społeczeństwa według przynależności do stanów czy klas społecznych, to jednak podziały społeczne są nadal głębokie. Wystarczy spojrzeć na człowieka i wysłuchać kilku wypowiedzianych przez niego zdań, by wiedzieć z jakiej warstwy społecznej ów człowiek sie wywodzi.

Świat zaczął hołdować prostactwu, znajdującemu wyraz w zdziczeniu obyczajów. Dzisiejszy język ulicy to język rynsztoku. Dobre maniery przetrwały jedynie w oazach arystokracji, wyniszczanej przez totalitaryzmy. Dla ich podtrzymania wielce zasłużyła się także dyplomacja.

Wiele osób ma problem z poprawnym przywitaniem się czy zachowaniem przy stole. Nie uczy tego ani rodzina, ani szkoła. Ale moda na dobre maniery wraca.SAVOIR VIVRE

Wkrótce rusza nasz nowy projekt pd nazwą 'Academia diplomatica'. W ramach tego projektu będziemy realizowali kurs zasad SAVOIR VIVRE.

Młodzież będzie mogła nauczyć się dobrych manier i podstawowych zasad obowiązujących w protokole dyplomatycznym, dotyczących zachowania się w różnych codziennych i niecodziennych sytuacjach.